Kavárna Slávia zažila v poslední březnovou sobotu večer významných lidských počinů. Ocenění vítězů ankety, skvělé výkony účinkujících i charitativní rozměr. O titul ve finále ankety bojovalo pět košických osobností a pět subjektů z různých sfér života města. Součástí galavečera bylo i odevzdání speciálních ocenění – Žena roka a Síň slávy. Vystoupili NO NAME a Sima Martausová. Slavnostní galavečer moderovali Jana Poľová a Štefan Skrúcaný.

Za EUROPEAN INSTITUTE Prague se galavečera zúčastnili PR Managerka sl. Ing. Júlia Kokoruďová a Managing Director for EU, Serbia & Russia a poslanec města Košice p. Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M.

Absolutním vítězem s nejvyšším počtem hlasů a Košičanom roka 2018 v kategorii Osobnost se stal Milan Kolcun. V kategorii Subjekt se vítězem ankety stala košická společnost ANTIK Telecom. V rámci galavečera se odevzdávali i dvé speciální ocenění – Žena roka a Síň slávy. V kategorii Žena roka si sympatie veřejnosti získala Zuzana Gdovinová. Přednostce Neurologické kliniky LF UPJŠ a UNLP Košice minulý rok udělila Asociace na ochranu práv pacienta ocenění „Můj lékař“ za její práci a podporu pacientským organizacím a pacientům. Do Síně slávy vstoupil in memoriam uznávaný košický sochař Ján Mathé. Sochařstvi studoval v Praze na Akademii výtvarných umění. Po návratu do Košic vytvořil mnoho děl, které se nacházejí na různých sídlištích, či známu plastiku Sám v košickém Krematoriu. V roce 2007 mu byla udělená Cena města Košice. V rámci projektu Košice – Evropské hlavní město kultury 2013 bylo po něm pojmenované bývalé Náměstí naděje na křižovatce Hlinkové ulice a Národní třídy. Začátkem tohoto roku se dům košického sochaře stal národní kulturní památkou. Za zesnulého umělce cenu převzala jeho manželka Eva Mathéová,

Všem oceněným srdečně gratulujeme.

Zdroj:
https://www.european-institute.cz/

https://kosicednes.sk/…/toto-su-vitazi-ankety-kosican-roka…/

Vychutnejte si ze záznamu atmosféru galavečera v legendární Slávii:
https://kosicednes.sk/…/kosican-roka-2018-zaznam-slavnostn…/