27.10.2022 – 28.10.2023

Slovenský dom – Muzeum TGM v Lánech – Divadlo Semafor

Zapsaný spolek ČSR – ČESKOSLOVENSKÉ RENOMÉ a EUROPEAN INSTITUTE Prague i v letošním roce ve spolupráci s tradičními partnery Muzeem TGM a Společností M.R.Štefánika zorganizovali pod záštitou premiéra ČR, velvyslance ČR v SR, Chargé d´Affaires a.i. SR, náměstka primátora Prahy a prezidenta HK ČR tradiční OSLAVU ZALOŽENÍ SAMOSTATNÉ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY – 105. VÝROČÍ.

V rámci oslav státního svátku ČR k vzniku samostatného Československa již desátým rokem proběhla charitativní sbírka. Tento rok pro projekt „Nadační fond EDUKÁČEK“, který celý výtěžek věnoval Nadaci Archa Chantal. Za podporu moc děkujeme.

Účelem nadačního fondu EDUKÁČEK je:

Pomoc a podpora vzdělávání pro děti a mladistvé

Pomoc a podpora v rámci primární prevence

Pomoc a podpora rodinám s dětmi při jakékoliv nelehké situaci

Pomoc a podpora pro seniory, dospělé v těžké životní situaci

Pomoc a podpora jednotlivým dětem či dospělým na základě nelehké životní situace

Spolupráce s ostatními subjekty, zabývající se při podpoře pomoci dětem

Pomoc a podpora dětem a dospělým týraným, zneužívaným, zanedbávaným a znevýhodněným

Pomoc a podpora zdravotně postiženým

10. ročník mezinárodní konference„Bezpečnostní a krizový management v reálném prostředí“, se konal ve Slovenském domě 27.10.2023 s volným vstupem pro odbornou veřejnost. Prostor dostali odborníci z akademické půdy i z praxe na bezpečnost, právo, management, marketing a mezinárodní vztahy, kteří přednášeli o aktuálních tématech.

Dne 27.10.2023 po slavnostních promocích absolventů postgraduálních manažerských studií MBA, MPA, MPH, LL.M. DBA, DPA, DrPH a LL.D. na EUROPEAN INSTITUTE, které se konaly v legendárním Divadle Semafor v 17.00 hodin následovalo symbolicky v 19:18 hodin divadelní představení „Nezapomenutelné písně (na které se zapomnělo)“, ke kterému úvod moderoval pan Alexander Hemala a bylo uvedeno slavnostními proslovy k státnímu svátku ČR k 105. výročí vzniku Československa ředitelky Muzea TGM pí. Mgr. Magdalény Elznicové – Mikeskové, generála Svetozára Naďoviče, zástupce Spoločnosti Gen. M.R.Štefánika, majitele EUROPEAN INSTITUTE Prague, poslance MČ DH – Košice, předsedy správní rady N.F. EDUKÁČEK a organizátora oslav p. Ing. Vladislava Stanka, DPA, MBA, LL.M. na pódiu společně s československým legendami Jitkou Molavcovou a Jiřím Suchým.

Slavnostní divadelní představení bylo hosty oceněno bouřlivým bravooó a Standing ovations.

Během programu byl předán majitelem EUROPEAN INSTITUTE Prague, poslancem MČ DH – Košice a předsedou správní rady N.F. EDUKÁČEK, p. Vladislavem Stankem dárkový Voucher na romantický pobyt do Londýna, UK, který získala v rámci PR kampaně 2023 jedna z absolventů studia sl. MUDr. Lucia Lukáčová, MPH, DrPH. Srdečně gratulujeme.

Po představení se pokračovalo v klubu La FUENTE, kde při ČESKOSLOVENSKÉ diskotéce se super zábava se táhla do ranních hodin

Dne 28.10.2023 v 13:00 se konal Pietní akt u sochy generála M.R.Štefánika u Štefánikově hvězdárny na Petříně, kdy památku jeho uctili především majitel EUI, poslanecMČ DH – Košice apředseda správní rady N.F. EDUKÁČEK, Ing. Vladislav Stanko, DPA, MBA, LL.M., veterán SNP Vladimír Strmeň, nebo folklorní umělec ze Slovenska Josef Mak a široká veřejnost. Následně v 14:30hod. se konal Pietní akt u hrobu T. G. Masaryka v Lánech, který doprovázely oblíbené písně prezidenta T. G. Masaryka. Mimo jiné občany si uctili památku položením věnců na hrob Aleksandra Barton z Asociace Srbsko-Česko prijatelstva, Besada Niš, za Muzeum TGM ředitelka pí. Mgr. Magdaléna Elznicová – Mikesková, za Spoločnosť M. R. Štefánika, za ČSR – ČESKOSLOVENSKÉ RENOMÉ, z.s. a EUROPEAN INSTITUTE v jedné osobě p. Ing. Vladislav Stanko, DPA, MBA, LL.M. a další vzácní hosté.

Po pietním aktu již bylo v Muzeu T. G. Masaryka připraveno 12. šachovnic pro VIP simultánní partii s velmistrem a mistrem světa Sergeiem Movsesianem. Porazit mistra světa se pokusili například veterán SNP Vladimír Strmeň, ředitelka Muzea TGM Mgr. Magdaléna Elznicová – Mikesková, majitel EUROPEAN INSTITUTE, poslanecMČ DH – Košice a předseda správní rady N.F. EDUKÁČEK, p. Vladislav Stanko, Aleksandra Barton z Asociace Srbsko-Česko prijatelstva, Besada Niš, folklorní umělec Josef Mak, dlouholetý odborník na MV ČR plk.v.v. JUDr. RNDr. Vlastislav Man, odborník na veřejnou správu a vysokoškolský pedagog Ing. Ladislav Takáč, PhD., LL.M, MPA, DBA, i další osobnosti z kultury, byznysu a politiky.

Utkání skončilo podle očekávání výhrou mistra světa 11,5:0,5. Remízu se podařilo uhrát JUDr. Rudolfovi Soukalovi, čestnému předsedovi šachového oddílu TJ Dukla Praha.

Všem partnerům a médiím, kteří oslavu podpořili srdečně děkujeme, a již se těšíme na oslavu 106. výročí vzniku Československa 28.10.2024.

Přílohy:

  • Fotodokumentace
  • Záštita prezidenta ČR
  • Záštita premiéra ČR
  • Pozvánka Muzea TGM
  • Pozvánka na Oslavu ČSR
  • Přehled partnerů Oslav ČSR
Video EUROPEAN INSTITUTE
Reportaz v Smotanke – TV Markiza:
Spoločenské akcie, honosné večierky a zábavné párty – miesta, kde sa bežný smrteľník len tak ľahko nedostane, ale s našou kamerou je možné nahliadnuť na miesta, kde to vrie zábavou, nádhernými róbami a známymi tvárami. Najaktuálnejšie dianie v spoločenskom živote, svet recepcií a večierkov, exkluzívne rozhovory s celebritami a tie najnovšie pikošky – vyberte sa so Smotánkou do prostredia „horných desaťtisíc“!
Relácia, v ktorej vás svetom smotánky sprevádza šarmantná moderátorka Erika Judínyová.

Zdroje:

www.european-institute.cz

www.european-solutions.eu

www.muzeumtgm.cz

www.mrstefanik.sk

www.cesko.gratis

www.slovensko.gratis

www.kvetyzuzka.sk

— 
S úctou
Ing. Hana SEM KALINOVÁ, DPA, MBA
Head of the Study Department
GSM:    +420 730 850 858
E-mail: studijni@european-institute.cz
www.european-institute.cz

EUROPEAN INSTITUTE OF BUSINESS AND PUBLIC EDUCATION, s.r.o.
IČO: 065 78 691
Soukenická 1199/3, Prague 1, Nové Město, 110 00
Czech Republic

EUROPEAN INSTITUTE OF BUSINESS AND PUBLIC EDUCATION, s.r.o.
organizačná zložka Slovenská republika
IČO: 51 331 110
Kysucká cesta 8405/16C, Žilina 010 01
Slovenská republika