28.10.2020

 Štefánikova hvězdárna Praha – Muzeum TGM v Lánech

Zapsaný spolek ČSR – ČESKOSLOVENSKÉ RENOMÉ a EUROPEAN INSTITUTE Prague i v letošním roce ve spolupráci s tradičními partnery Muzeem TGM a Společností M. R. Štefánika zorganizovali pod záštitou prezidenta ČR, premiéra ČR, velvyslance SR v ČR, velvyslance ČR v SR, prezidenta Hospodářské komory ČR a predsedu Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí tradiční PIETU k založení samostatné ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY – 102. VÝROČÍ.

V dnešní době, která se vyznačuje především ve znamení pandemie COVID 19 a nouzového stavu, zapsaný spolek ČSR – ČESKOSLOVENSKÉ RENOMÉ a EUROPEAN INSTITUTE Prague ve spolupráci s tradičními partnery Muzeem TGM a Společností M. R. Štefánika zorganizovali neveřejný pietní akt. Jednalo se o položení věnců u sochy M.R. Štefánika na Pražském Petřině, které se při maximálních hygienických opatřeních zúčastnil poslanec města Košice, zástupce Spoločnosti M. R. Štefánika a majitel EUROPEAN INSTITUTE Prague p. Bc. Ing. Vladislav Stanko, DPA, MBA, LL.M. a ředitelka nadačního fondu EDUKÁČEK pí. Ing. Hana Sem Kalinová, MBA a následně u hrobu T. G. Masaryka v Lánech, kdy pana Stanka doprovodila ředitelka Muzea T. G. Masaryka Mgr. Magdalena Elznicová Mikesková. I v době pandemie je důležité si dnešní nejvýznamnější státní svátek připomínat.

Bohužel tradiční navazující akce, které jsou pravidelně pořádány 28. října v rámci státního svátku ČR musely být zrušeny. Jedná se o tradiční OSLAVU ZALOŽENÍ SAMOSTATNÉ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY s proslovy a slavnostním představením, dále 7. ročník mezinárodní odborné konference „Bezpečnostní a krizový management v reálném prostředí“, slavnostní promoce absolventů EUROPEAN INSTITUTE na zámku Berchtold (v minulosti v legendárním divadle Semafor), charitativní sbírku pro nadační fond EDUKÁČEK a v neposlední řadě VIP simultánní partie v Muzeu v Lánech s mistry světa v šachu. Nad oslavou vzniku samostatné Československé republiky převzali záštitu kromě pana prezidenta Miloše Zemana i premiér České republiky, velvyslanec Slovenské republiky v ČR a velvyslanec České republiky v SR, prezident Hospodářské komory ČR a predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Všem partnerům, kteří akci podpořili srdečně děkujeme, a již se těšíme na oslavu 103. výročí vzniku samostatné Československé republiky dne 28.10.2021.

Přílohy:

  • Fotodokumentace
  • Záštity k 102. výročí vzniku ČSR
  • Pozvánka Muzea TGM

 

Zdroje:

https://www.hrad.cz/

www.C-S-R.cz

www.european-institute.cz

https://mrstefanik.sk/

www.muzeumtgm.cz

https://www.semafor.cz/

https://zamekberchtold.cz/