Vítězka kategorie Vzdělávání získala prestižní postgraduální manažerské studium MBA, MPA, MPH a LL.M. v hodnotě 4800 EUR

 

  1. srpna ožila po delších korona virových prázdninách historická budova Slovenského národního divadla v Bratislavě, aby se stala dějištěm již 12.tého ročníku prestižní čtenářské ankety SLOVENKA ROKU 2020, kterou organizoval časopis Slovenka v přímém přenosu státní televize RTVS. Záštitu nad tímto ročníkem ankety převzala prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová. EUROPEAN INSTITUTE Prague podpořil z pozice hlavního partnera anketu SLOVENKA ROKU 2020 a majitel Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M. osobně pozdravil Velvyslance České republiky na Slovensku J.E. genpor. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého, Ph.D., MBA i další významné hosty.

 

Na začátku slavnostního předávání cen ankety Slovenky roku 2020 moderátoři připomněli 200. výročí narození Andreje Sládkoviča, štúrovského básníka, který byl zakladatelem slovenské milostné poezie. Robo Roth a Táňa Pauhofová prezentovali úryvek z jeho excelentního díla Marina. Program večera divákům učaroval i díky jedinečným vystoupením herce a pedagoga Jiřího Sarvaše, skvělé operní divy Jolany Fogašové a závěr patřil folklorního souboru Radhošť.

 

Během přímého přenosu si sošku odneslo dvanáct výjimečných Slovenek nominovaných v jednotlivých kategoriích, přičemž jedné z nich udělila porota i titul Absolutní Slovenka roku. Velkým překvapením pro samotné dámy byly dvě výjimečné ocenění, a to mimořádně ocenění za celoživotní přínos pro Slovensko. Slavnostním gala večerem nás provázela dvojice moderátorů Roman Bomboš a Vera Wisterová.

 

V programu zazněla i vzpomínka na Michala Dočolomanského, v podání Juraja Baču, ale i známé hity Michala Davida, také objev slovenské hudební scény Kristína Mihálová s Jakubem Šedivým.

V exkluzivní televizní premiéře se představila i titulní skladba k filmu Perinbaba a dva světy – Slovenská, ke které text a hudbu napsal Miroslav Žbirka a režisér Juraj Jakubisko připravil unikátní videoklip.

 

Představme si jednotlivé vítězky Slovenky Roku:

V kategorii Vzdělávání, cenu odevzdali Rudolf Sivák prorektor pro rozvoj Ekonomické univerzity v Bratislavě a vítězku vyhlásil majitel EUROPEAN INSTITUTE Prague a poslanec města Košice, Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M., který jako hlavní cenu předal poukaz na prestižní postgraduální manažerské studium MBA, MPA, MPH a LL.M. v hodnotě 4800 EUR vítězce paní Mgr. Tatianě Husárové, ředitelce Art Academy z Popradu.

 

Kategorie Business a Management – Mgr. Zuzana Stanová, členka představenstva společnosti RAJO

Kategorie Kultura a umění: Kamila Magálová, herečka a členka Činohry SND

Kategorie Media a komunikace – Mgr. Mária Gallová, podpředsednice Společnosti M. R. Štefáníka

Kategorie Věda a výzkum – Prof. RNDr. Magdaléna Kužolová, CSc., profesorka v obore farmakologie

Kategorie Podpora mladých tanentů – Mgr. Eva Majerová, učitelka, hlasová pedagožka, vedoucí dětského folklorního souboru Hučava v Hrochoti

Kategorie Zdravotnictví – Bc. Adela Olšavská, vedoucí sestra na Gynekologicko-porodnické klinice v Nemocnici Košice – Šaca

Kategorie Sport – Naďa Bendová, trenérka Sportovního centra policie

Kategorie Charita – Ing. Mária Sliacka . výkonná ředitelka Slovenské nadace pro UNICEF

 

Mimořádné ocenění získali herečka Zdena Studénková a epidemioložka Zuzana Krištúfková.

Absolutní vítězce herečce Kamile Magálové cenu odevzdali Mária Reháková, generální ředitelka vydavatelství STAR production, Vladimír Bakeš, předseda představenstva a generální ředitel společnosti KOOPERATIVA pojišťovna, a.s. Vienna Insurance Group a Andrea Gontkovičová, absolutní Slovenka 2019.

 

Zdroje:

www.european-institute.cz

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/16171

https://www.slovenkaroka.sk/spoznali-sme-vitazky-prestiznej-ankety-slovenka-roka-2020/