EUROPEAN INSTITUTE tradičním partnerem M ČR v bleskovém šachu. Kongresové centrum v Praze uvítalo stovky šachistů. Šachový svaz České republiky pořádal v sobotu 22. prosince 2018 v Kongresovém centru tradiční mistrovství ČR v bleskovém šachu. Sál se tak stal jednou velkou šachovnicí, kde se při tzv. Královské hře setkalo několik stovek hráčů z ČR i zahraničí.

Mezi přítomnými nechyběl Viktor Novotný – předseda ŠSČR, dále generální sekretář ŠSČR František Štross, manažer CZECH OPEN Jiří Petružálek, aktuální mistr světa seniorů GM Vlastimil Jansa a další šachový nadšenci. Celý turnaj natáčel štáb České televize. Z turnaje bude 29. 12 odvysílán hodinový speciál na ČT sport. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – kategorie open a kategorie žen. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 15 kol. V kategorii open zvítězil Viktor Láznička, v kategorii žen Joanna Worek. Akci tradičně podpořil EUROPEAN INSTITUTE, který byl hlavním sponzorem turnaje žen. Při slavnostním vyhlášení výsledků předali hodnotné ceny včetně básnické sbírky Šacho-tvorní vraníci PR Managerka EUROPEAN INSTITUTE MgA. Jitka Osička (autorka sbírky) a jednatel Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M., který předal mistryni ČR Joanně Worek poukaz na studium MBA v hodnotě 120.000,- Kč. Nejlepší seniorkou turnaje byla Růžena Přibylová a nejlepší juniorkou její vnučka WCM Sofie Přibylová, která dokázala porazit jak 4. Richtrovou, tak letošní účastnici Olympiády WIM Petrovou.

Do síně slávy ŠS ČR byl uveden česko-americký velmistr Lubomír Kaválek. Už v roce 1962 jako 19letý vyhrál mistrovství Československa a triumf zopakoval i v roce 1968. Krátce poté emigroval, když se po sovětské okupaci nevrátil z turnaje v Polsku. Nakonec se usadil v USA. V 70. a 80. letech patřil Kaválek do širší světové špičky. S americkým týmem získal na olympiádách jednu zlatou a pět bronzových medailí.

Výsledky – ženy: 1. místo – Joanna Worek 2. místo – Olga Sikorová 3. místo – Tereza Rodshtein

Výsledky – open: 1. místo – Viktor Láznička 2. místo – Vlastimil Babula 3. místo – Peter Michalík