Manažery roku 2020 jsou Kateřina Kupková řídící závod na buničinu a ředitel Nemocnice Havířov Norbert Schellong.

V kategorii zahraniční manažér uspěl Vladislav Stanko,

majitel EUROPEAN INSTITUTE Prague a poslanec města Košice

19.10.2021 Palác Žofín Praha

Soutěž Manažer roku České manažérské asociace už 28 let vyhledává a oceňuje nejlepší manažerské osobnosti, podnikatele a lídry v České republice. V letošním ročníku se podruhé v historii stala absolutní vítězkou žena. Národní komise udělila nejvyšší hodnocení Kateřině Kupkové, generální manažerce závodu na buničinu Lenzing Biocel Paskov. Nejlepším manažerem se stal Norbert Schellong, jenž kromě řízení Nemocnice Havířov testuje možnosti inovativní distanční medicíny. V kategorii zahraniční manažér uspěl Vladislav Stanko, majitel EUROPEAN INSTITUTE Prague a poslanec města Košice

Slavná TOP 10 letošního ročníku nenabízí pouze manažery velkých firem. Mezi nejlépe hodnocenými je kupříkladu ředitel hudebního festivalu Leoše Janáčka Jaromír Javůrek. Z veřejné sféry byl nejúspěšnější Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Výjimečnými ženami v TOP 10 jsou i Kateřina Kadlecová, ředitelka firmy USSPA vyrábějící luxusní domácí bazény, a Milada Měsícová, jež úspěšně vede Zemědělské družstvo Unčovice.

Speciální cenu Inovace pro udržitelný rozvoj, kterou uděluje Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (CBCSD), převzali autoři tří projektů. Český soběstačný dům Pavla Podruha vytvořil produkt iBatt.energy. Jedná se o světově první bateriové plug and play úložiště pro domácnosti bez vlastní fotovoltaické elektrárny. Jaroslav Ďuriš ze společnosti WERO Holding zase přišel s ostrovním řešením recyklace vody. U průmyslových zařízení dokáže recyklovat až 80% množství a tím uspořit významné finanční prostředky. Petr Polák učinil svou společnost Visa Europe Services už v roce 2020 uhlíkově neutrální, neboť celkově přešla na elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Za EUROPEAN INSTITUTE Prague, který Manažera roku podpořil z pozice partnera odevzdala cenu poukaz na prestižní manažerské studium programu MBA, MPA, MPH a LL.M. s mezinárodní certifikaci IES London vítězi kategorie „manažér Vizionář“, p. Bc. Tomášovi Valovi, generálnímu řediteli SIKO KOUPELNY a.s. pí. Eliška Hašková-Coolidge, bývalá ředitelka Kanceláře prezidentských zpráv a sekretářka pěti amerických prezidentů v Bílém domě, která v letech 1981–1990 působila na Ministerstvu zahraničí USA

Vyhlášení výsledků soutěže Manažer roku je každým rokem prestižní událost, kde se na jednom místě scházejí manažeři napříč odvětvími, aby si společně vyměnili zkušenosti a předali své vize nastupující generaci podnikatelů. Letos toto poslání splnila souběžně probíhající konference Návrat k prosperitě, která za přítomnosti bývalých finalistů Manažera roku, profesora Vladimíra Maříka, Martina Hausenblase či Libora Witasska, nastínila vhodné cesty ekonomické transformace České republiky.

Vítězové soutěžních kategorií Manažera roku 2020

Manažer digitálního věku – Martin Cígler

Od roku 1990 konzistentně buduje IT firmu, která je dnes známá jako Solitea. Ta patří v současnosti mezi lídry v nejnovějších technologických trendech. Mezi jejími produkty najdeme účetní a platební systémy. Dále cloudovou infrastrukturu či datovou analytiku. Odběrateli jsou přední české firmy, jako CPI, Škoda Transportation, nebo O2.

Zahraniční manažer – Ing. Bc. Vladislav Stanko, DPA, MBA, LL.M.

Úspěšný podnikatel a filantrop, který podporuje charitu, kulturu a vlastenecké aktivity. Dlouholetý partner Muzea TGM a předseda klubu Společnosti Generála M. R. Štefánika v Praze. Je majitelem a ředitelem soukromé vysoké školy EUROPEAN INSTITUTE OF BUSINESS AND PUBLIC EDUCATION. Je také poslancem zastupitelstva města Košice. Mimo svou vzdělávací činnost podniká v oblastech realit a bezpečnosti. Vlastní 9 společností v České republice, na Slovensku a v Srbsku. V brzké době plánuje rozšířit své podnikání do států jižní a východní Evropy.

Mladý manažerský talent – Bc. Zdeněk Vosolsobě, MBA

Jeho první kontakt s managementem proběhl již v roce 2006, kdy vedl menší tým pracovníků ve společnosti Carrefour. Zlomovým momentem kariéry byl rok 2010, kdy se rozhodl nastoupit do společnosti ALBIXON, která vyrábí domácí bazény. Od svého příchodu do firmy se vypracoval na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Pod jeho vedením se zvýšila produktivita výroby o 65 % i spokojenost zákazníků.

Vizionář – Bc. Tomáš Vala

Manažer malého a středního podniku – Ing. Kateřina Kadlecová

Průmysl a návazné obory – Ing. Kateřina Kupková

Zemědělství – Ing. Josef Kolář

Služby – Ing. Daniel Morys, MBA

Nezisková sféra – Ing. Norbert Schellong, MPH

Veřejná správa – Ing. Tomáš Kotyza, MBA

TOP 10 finalistů Manažera roku 2020

Mgr. Jaromír Javůrek, Ph.D. – ředitel hudebního festivalu Leoše Janáčka, Janáčkův máj, o.p.s.

Ing. Kateřina Kadlecová – CEO USSPA, s.r.o.

Ing. Josef Kolář – jednatel ZEMSPOL DEŠNÁ, s.r.o.

Ing. Tomáš Kotyza, MBA – ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje

Ing. Kateřina Kupková – generální ředitelka a předsedkyně představenstva Lenzing Biocel Paskov a.s.

Ing. Milada Měsícová – předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Unčovice

Ing. Tomáš Mischinger – jednatel Technotron-Metal s.r.o.

Ing. Daniel Morys, MBA – ředitel a předseda představenstva firmy Dopravní podnik Ostrava a.s.

Ing. Norbert Schellong, MPH – ředitel Nemocnice Havířov

Bc. Tomáš Vala – generální ředitel SIKO KOUPELNY a.s.

Přílohy:

  • Fotodokumentace

Zdroje:

www.european-institute.cz

www.european-solutions.eu

www.manazerroku.cz

www.cma.cz

www.cesko.gratis

www.slovensko.gratis

www.topleadersmagazine.eu