OSLAVA ZALOŽENÍ SAMOSTATNÉ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY – 101. VÝROČÍ

27.10.2019 – 28.10.2019
Zámek Berchtold – Muzeum TGM v Lánech

Zapsaný spolek ČSR – ČESKOSLOVENSKÉ RENOMÉ a EUROPEAN INSTITUTE Prague i v letošním roce ve spolupráci s tradičními partnery Muzeem TGM a Společností M. R. Štefánika zorganizovali pod záštitou prezidenta ČR a velvyslance SR v ČR tradiční OSLAVU ZALOŽENÍ SAMOSTATNÉ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY – 101. VÝROČÍ.

Letošní ročník se od jiných lišil hlavně v tom, že celkově 5 slavnostních akcí se rozložilo do dvou dnů. Dne 27. října 2019 se na Zámku Berchtold konal v dopoledních hodinách již 6. ročník mezinárodní konference „Bezpečnostní a krizový management v reálném prostředí.“ Sešlo se zde mnoho oborníků a expertů na bezpečnost, právo a management, kteří přednášeli o současných tématech. Mezi přednášejícími byl například Izraelský bezpečnostní expert David Bohbot, MBA, slovenský bezpečností expert a člen grémia EUROPEAN INSTITUTU Dr. Ing. Juraj Zábojník, PhD, doc. et doc. MUDr. Eliška Kubíková, PhD., přednostka Anatomického ústavu LKUK, Kpt. Ing. Beno Ge, MPA, předseda komise pro bezpečnost a prevenci kriminality Praha 1 a protokolární důstojník Ministerstva obrany ČR, Dr. Mihajlo Todorovič, advokát ze Srbska, primátor města Kežmarok p. PhDr. Mgr. Ján Ferenčák, MBA, ale i majitel EUROPEAN INSTITUTE a poslanec města Košice p. Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M.

Po slavnostních promocích absolventů postgraduálního manažerského studia MBA, MPH a LL.M. na EUROPEAN INSTITUTE, které se odehráli na zámku od 17.00 hodin, následovala 19:18 hodin Oslava státního svátku Československa českou hymnou v podání Anny Julie Slováčkové a slovenskou hymnou v podání zpěváka Davida Key ze SR. Následně slavnostními proslovy ředitelky Muzea TGM pí. Ing. Petry Kopáčkové, zástupkyní Spoločnosti Gen. M. R. Štefánika pí. Ing. Lucii Škvareninové, majitelem Zámku Berchtold p. JUDr. Václavem Růžičkou a majitelem EUROPEAN INSTITUTE a poslancem města Košice p. Vladislavem Stankem.

Oficiálním programem prováděl legendární televizní hlasatel československé televize a moderátorčeské televize p. Alexandr Hemala a jako největší hvězda zazářil pan Felix A. Slováček. Dálepřítomné hosty potěšila houslistka Marina Raneta z Moldávie, svým folklórním vystoupením excelovala vítězka Miss Folklór a absolventka programu MBA na EUROPEAN INSTITUTE VeronikaVargová s partnerem a zpěvákem kapely Iconito Kristianem Dufincem, a pěvecké vystoupení p. Jozefa Maka z FS Horehronský chlopy s písněmi „Na Kráľovej holi“ a „Vínečko bílé“ navodilo nádhernou slavnostní atmosféru. Po celý večer se ČESKOSLOVENSKOU diskotékou staral o náladu VIP hostů DJ Július Hrabušický. Mezi vzácnými hosty nechyběli ani československé fotbalové legendy Antonín Panenka a Karol Dobiaš, Mistři Evropy z Bělehradu 1976.

Během programu byl předán majitelem EUROPEAN INSTITUTE a poslancem města Košice p. Vladislavem Stankem, vedoucí české pobočky pí. Hankou Sem Kalinovou a PR manažerkou EUROPEAN INSTITUTE sl. Ing. Júlii Kokoruďovou, MBA poukaz na studium MBA v hodnotě 4800€ sl. Natálii Kopčanové, (získala toto studium gratis), která jej vyhrála ve čtenářské soutěži, kterou zrealizoval EUROPEAN INSTITUTE v partnerských médiích v rámci ČR a SR v průběhu roku 2019. Voucher PR kampaně 2019 na tří denní romantický pobyt do Londýna, UK získala absolventka institutu pí. Bc. Dagmar Pupalová, LL.M..

rámci oslav státního svátku ČR k vzniku samostatného Československa již devátým rokem proběhla charitativní sbírka pro projekt ČT a NROS – Pomozte dětem.

Dne 28.10.2019 se konal Pietní akt u hrobu T. G. Masaryka v Lánech, který doprovázelyoblíbené písně prezidenta T. G. Masaryka a čestná stráž v dobových uniformách. Mimo jiné občany si uctili památku položením věnců na hrob za EUROPEAN INSTITUTE a ČSR – ČESKOSLOVENSKÉ RENOMÉ, z.s. p. Vladislav Stanko a Felix A. Slováček, za Muzeum TGM ředitelka pí. Ing. Petra Kopáčková, za Spoločnosť M. R. Štefánika pak zástupkyně Ing. Lucia Škvareninová a další vzácní hosté.

Po pietním aktu již bylo v Muzeu T. G. Masaryka připraveno 13. šachovnic pro VIP simultánní partii s velmistrem a mistrem světa Vlastimilem JansouPorazit mistra světa se pokusili například ředitelka Muzea TGM Ing. Petra Kopáčková, zástupkyně Spoločnosť M. R. Štefánikapí. Ing. Lucia Škvareninová, majitel EUROPEAN INSTITUTE a poslanec města Košice p. Vladislav Stanko, československá legenda p. Felix A. Slováček, izraelský bezpečnostní experta lektor EUROPEAN INSTITUTE p. David Bohbot, MBA, slovenský bezpečností expert a člen grémia EUROPEAN INSTITUTE Dr. Ing. Juraj Zábojník, PhD, spisovatel a cestovatel Dr. Juan Braun, Kpt. Ing. Beno Ge, MPA, předseda komise pro bezpečnost a prevenci kriminality Praha 1 a protokolární důstojník Ministerstva obrany ČR, Dr. Mihajlo Todorovič, advokát ze Srbska, p. Ing. Jiří Borcel z Ministerstva zahraničních věci ČR, ale i český šachový reprezentant v kategorii žáků Viktor Přibyl.

Utkání skončilo podle očekávání výhrou mistra světa 12,5:0,5. Jednu remízu se podařilo uhrát Vladislavu Stankovi.

Všem partnerům, kteří oslavu podpořili srdečně děkujeme, a již se těšíme na oslavu 102. výročí vzniku ČSR 28.10.2020.

Přílohy:

Fotodokumentace
Záštita prezidenta ČR
Záštita velvyslance SR v ČR
Pozvánka Muzea TGM
Pozvánka na Oslavu ČSR
Přehled partnerů Oslav ČSR

Zdroj:
WWW.C-S-R.CZ
https://www.muzeumtgm.cz/
https://www.mrstefanik.sk/
https://www.european-institute.cz
http://www.nss.cz/oslava-zalozeni-samostatne-ceskoslovenske-republiky-%E2%80%93-101.-vyroci
https://www.securitymagazin.cz/security/oslavy-100-vyroci-zalozeni-csr-v-slovenskem-domu-muzeu-tgm-a-v-legendarnim-divadle-semafor-1404061781.html