EUROPEAN INSTITUTE jako tradiční partner podpořila Oslavy 138. výročí narození gen. Dr. M. R. Štefánika. V sobotu 21. července 2018 se v obci Košariská uskutečnila vzpomínka k příležitosti 138. výročí narození generála M. R. Štefánika.

Položením věnců k rodnému domu Milana Rastislava Štefánika v jeho rodné obci Košariská v okrese Myjava si 138. výročí narození této významné osobnosti připomenuli představitelé ministerstev, samosprávy, spolků, institucí, ale i jednatel našeho EUROPEAN INSTITUTE p. Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M., společně s našimi partnery p. Ing. Jánem Tatarou, podpředsedou Společnosti M.R. Štefánika a pí. Mgr. Magdalénou Elznicovou Mikeskovou, DiS., ředitelkou Muzea TGM.

Starostka Košarísk pí. Mgr. Anna Abramovičová informovala o vytvoření přípravného výboru na koordinovaní akcí k významným výročím spojeným s osobnosti Milana Rastislava Štefánika v letech 2019 – 2020.

Příští rok uplyne sto let od tragické smrti generála, přáním pí. Abramovičové je, aby při příležitosti tohoto výročí byl začátkem května položený základný kamen obnovy historické cesty od rodného domu Štefánika k místu jeho posledního odpočinku na Bradle. Milan Rastislav Štefánik se narodil 21. července 1880 v Košariskách nedaleko Brezové pod Bradlom. V roku 1912 získal francouzské občanství, v letech 1914 – 1918 byl ve službách francouzské armády a diplomacie a současně se stal spolu s Tomášem Garriguem Masarykem a Edvardem Benešem hlavním představitelem československého odboje, usilujícího o vytvoření samostatného československého státu. Od října 1918 bol prvním československým ministrem národní obrany, od listopadu 1918 ministrem vojny první československé vlády. Štefánik 4. května 1919 nastoupil na letisku při Udine do letadla Caproni 450. Cílem cesty bylo letiště ve Vajnorech při Bratislavě. Letadlo však nepřistálo a náhle se zroutilo nedaleko Ivanky při Dunaji. Všichni v letadle byli na místě mrtví. Okolnosti havárie italského bombardovacího letadla Caproni 450, při kterém zahynuli generál M. R. Štefánik, pilot Gabriele Aggiusti, poručík Giotto Mancinelli Scotti a seržant Umberto Merlini ostali nevyjasněné. Milan Rastislav Štefánik je pochovaný v mohyle na Bradle nad svojí rodnou obcí.

Zdroje:

https://www.kosariska.sk/oznamy/oslavy-138-vyrocia-narodenia-gen-dr-m-r-stefanika-.html https://www.mrstefanik.sk/

EUROPEAN INSTITUTE https://www.european-institute.cz/

——————————————

Pro zájemce o kvalitní a cenově dostupné studium MBA, MPA a LL. M. garantujeme v rámci PR akce slevu 20% na všechny studijní programy, tablet zdarma a losování o romantický pobyt na státním zámku Sychrov pro přihlášky zaslané do 31.7.2018. V Praze dne 22. 7. 2018 Mgr. Andrea Tatarková, LL.M. PR Manager EUROPEAN INSTITUTE OF BUSINESS AND PUBLIC EDUCATION, s.r.o. Soukenická 1199/3 110 00 Praha 1 IČ: 065 78 691 Tel: +420 730 850 858 https://www.european-institute.cz/